avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1762 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte de mana cumparare teren, intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte de mana cumparare teren, intabulare

Buna seara

In anul 2006 am cumparat un teren cu acte de mana ,de la o persoana care mai avea 3 frati,in contract am trecut doar acea persoana care locuia in comuna cu mine ,celelalte locuind in alte localitati mai indepartate.
Toti ce 4 frati find in varsta au decedat toti(Dumnezeu sa-i odihneasca )
In urma lor au ramas 11 mostenitori care sunt prin toata Europa .
Cum pot sa imi intabulez acest teren pe numele meu
Cel mai recent răspuns: aiureluuuuuu , utilizator 21:39, 5 Martie 2015
Sa faceti actiune in instanta si sa chemati drept parati toti mostenitorii. Pus ca va trebui sa faceti dovada ca ei sunt mostenitori.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vinzare teren valieugen valieugen buna seara.numele meu este eugen.vin si eu cu o intrebare.si va rog din inima sa imi dati un raspuns exact..in 2006 un frate al meu a vindut unei persoane un ... (vezi toată discuția)
Succesiune drnbrc drnbrc Bună ziua. Observ că aici toţi scriu doar probleme :((( ... trist. Ce frumoasă ar fi lumea fără probleme :))) ... hm poate ar fi totuşi cam ... (vezi toată discuția)
Cumparare drept la mostenire trifoicupatrufoi trifoicupatrufoi Doresc sa cumpar dreptul la mostenirea ramasa in urma decesului matusii mele de la singurul ei mostenitor direct verisoara mea.Este vorba de un titlu de ... (vezi toată discuția)