Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pontaj pentru salariat administrator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pontaj pentru salariat administrator

Administratorul societatii care este asociat unic si in acelasi timp salariat al societatii poate lucra in cadrul societatii si trecut in pontaj in acelasi timp toate zilele saptamanii renuntand astfel la acordarea celor 2 zile de repauz saptamanal? Mai exact lucreaza L, M, M, J cate 7 ore/zi si V, S, D cate 4 ore/zi.
Pontajul trebuie sa respecte contractul de munca.Orele suplimentare se platesc ca oricarui angajat.Contractul de munca nu are legatura cu faptul ca salariatul este si unic asociat.
Aveti grija ca la un eventual control riscati sanctiuni contraventionale , daca nu se respecta art.137 C.mun.