Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie copil

Buna ziua,am o problema:alocatia de stat al fetitei mele de42 ron ii ia fosta sotie pe card.Mentionez ca sunt divortat si fetita e in custodia mea si locuieste cu mine.Ce acte imi trebuie ca sa trec alocatia fetitei pe numele meu sa o primesc direct eu prin posta si unde trebuie sa depun actele?Va multumesc.
Aveti nevoie de hotararea judecatoreasca prin care v-a fost incredintat copilul, copie dupa certificatul de nastere, copie dupa cartea Dvs. de identitate, o cerere.
Aceste documente vor fi duse la AJPIS din raza teritoriala a domiciliului Dvs.