avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 465 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... procedura
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

procedura

Servus . Doresc sa atac o executare silita impusa aberant , printr-o cerere in instanta , intrebarea este, daca pot cere cheltuieli de judecata , spre a-mi recupera taxa de timbru?
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cabinet Avocat Anda Belea , Avocat 17:22, 31 Ianuarie 2015
Da puteti cere cheltuieli de judecata sa recuperati taxa de timbru dar o veti recupera in cazul in care aveti castig de cauza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pretentii VOVA6 VOVA6 Impreuna cu un alt coproprietar am deschis o actiune in pretentii in care solicitam o suma de bani pentru faptul ca nu am folosit casa si terenul (pe ultimii ... (vezi toată discuția)
Cum procedez ? martinell martinell Servus . Intrebare : Cum pot face o contestatie la executare , eu personal nefiind in Romania ? Se poate prin posta ? Trebuie sa timbrez ? Cum o fac din ... (vezi toată discuția)
Recuperare sume cristina-gabriela cristina-gabriela Buna ziua, am avut un proces cu un BEJ pentru o executare silita. Am cistigat procesul si in urma unor mail-uri cu acestia am reusit sa obtin o adresa de ... (vezi toată discuția)