Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Martor divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Martor divort

Buna seara,
Poate un minor in varsta de 16 ani sa fie citat ca martor intr-un proces de divort ?
Multumesc .
Pot fi ascultate rudele si afinii pana la gradul al treilea inclusiv dar nu descendentii.
Alexandru Ardeleanu, Consilier juridic