avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie (acte necesare dupa)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie (acte necesare dupa)

Buna ziua. Doresc sa-mi dau demisia de la actualul loc de munca. Trebuie sa primesc sau sa cer sa primesc dupa incetarea c.i.m. vreun act ce imi va fi necesar la un viitor job?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:34, 2 Februarie 2015
La solicitarea scrisa a dvs , angajatorul este obligat sa va elibereze:
- decizia de incetare a c.i.m.
- adeverinta de vechime
- adeverinta de somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatii dupa demisie! LeeAna LeeAna Buna ziua, Mi-am dat demisia de la locul de munca incepand cu data de 01.11.2015 . Va rog frumos sa-mi spuneti daca am vreo obligatie sa anunt undeva ... (vezi toată discuția)
Perioada de preaviz Raluci11 Raluci11 Buna, am o intrebare daca ma puteti lamuri. Eu am incheiat un contract de 4 ore dar practic lucrez 8 ore fiind platita ptr 8 ore. Acum mi-am dat demisia si ... (vezi toată discuția)
Contract perioada proba 3 luni Rox29 Rox29 Buna ziua, In cazul in care angajatorul nu mi-a semnat demisia fiind obligata sa stau in preaviz 20 zile. Nu am fost de acord in conditile in care eu sunt in ... (vezi toată discuția)