Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie (acte necesare dupa)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie (acte necesare dupa)

Buna ziua. Doresc sa-mi dau demisia de la actualul loc de munca. Trebuie sa primesc sau sa cer sa primesc dupa incetarea c.i.m. vreun act ce imi va fi necesar la un viitor job?
La solicitarea scrisa a dvs , angajatorul este obligat sa va elibereze:
- decizia de incetare a c.i.m.
- adeverinta de vechime
- adeverinta de somaj.