Forum Discuţii juridice Executare silită ce articole
Discuție deschisă în Executare silită

ce articole

Servus . Ce articole ale NCPC ori CC stau la baza unei contestatii la executare ? Multumesc anticipat
art. 711-719 NCPC
Nu mai deschideți subiecte noi pt problema dvs, va încurcați singur. Nu va e aplicabila legea noua, va supuneți vechiului decret.
Continuați subiectul deschis de dvs în care expuneți speta cap coada. Nu mai puneți întrebări pe unde va vine.
gi-jane2 a scris:
Nu va e aplicabila legea noua, va supuneți vechiului decret.

Decretul nr. 167/1958 nu are legătură cu întrebarea. Contestația la executare se exercită potrivit dispozițiilor din Codul de procedură civilă.