avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită ce articole
Discuție deschisă în Executare silită

ce articole

Servus . Ce articole ale NCPC ori CC stau la baza unei contestatii la executare ? Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 22:14, 4 Februarie 2015
art. 711-719 NCPC
Nu mai deschideți subiecte noi pt problema dvs, va încurcați singur. Nu va e aplicabila legea noua, va supuneți vechiului decret.
Continuați subiectul deschis de dvs în care expuneți speta cap coada. Nu mai puneți întrebări pe unde va vine.
gi-jane2 a scris:
Nu va e aplicabila legea noua, va supuneți vechiului decret.

Decretul nr. 167/1958 nu are legătură cu întrebarea. Contestația la executare se exercită potrivit dispozițiilor din Codul de procedură civilă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce articole ? martinell martinell Servus . Raman dator celor ce ma vor lumina . Intrebarea mea : ce articole ( din ce cod ; lege ; etc ) prevede termenul de prescriptie de 3 ani pentru un ... (vezi toată discuția)
Cand se pune poprire pe contul de salariu? youssef youssef Acum mai bine de 10 ani am facut un credit pe care nu am reusit sa il mai achit pt ca am ramas fara nici un venit pana acum 3 ani(ultima rata platita fiind ... (vezi toată discuția)
Executare silita - cerere de revizuire pauldany pauldany Buna ziua , Caut un avocat din Bucuresti specializat in executare silita pentru a efectua o cerere de revizuire a unei hotarari data in apel in legatura ... (vezi toată discuția)