Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Camera de supraveghere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Camera de supraveghere

Buna ziua,
vecinul meu de curte a data nastere unei situatii extrem de neplacute pentru mine si familia mea , adica dreptul la intimitate in propria curte.
Vecinul meu de la curte a montat camere de supreaveghere fara nicio o autorizatie . una dintre ele este montata pe un stilp pe care l-a pus exact linga zidul magaziei mele .Camera este indreptata si spre interiorul curtii mele.Se vede cu ochiul liber, mai ales ca mama mea a asistat la discutia dintre vecin si cel care a montat camera sa o indrepte in asa fel incat sa poata vedea si la mine in curte. Ce se poate face din punct de vedere legal?Unde ma pot adresa?
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Faceti fotografii din care sa reiasa ca raza de actiune a camerei este si pe proprietatea dvs., apoi faceti o plangere la Politie, pentru incalcarea intimitatii si dreptului la viata privata.