Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale O persoana fizica cu datorii la stat poate infiinta un ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

O persoana fizica cu datorii la stat poate infiinta un SRL?

Daca se doreste infiintarea unui SRL cu asociat unic si administrator o persoana fizica care are datorii la stat, este vreo problema in infiintarea societatii la registrul comertului?
Dar amenzile de circulatie?
Atentie in cazierul fiscal sunt sau nu trecute fapte iar in certificatul fiscal sunt insctise datoriile, deci solicitati cazier fiscal.