Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Obtinere permis auto/condamnat cu suspendare!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Obtinere permis auto/condamnat cu suspendare!

Buna ziua am fost condamnat cu suspendare sub supraveghere, in mai multe dosare, ultima condamnare a ramas definitiva anul trecut(2014) in februarie
Insa mai am 2 ani de supraveghere pana ma reabiluitez(2017)
Nu am posedat niciodata permis de conducere, eu stiam ca daca trece un an de la ultima condamnare pot da de permis insa curand visele mi-au fost ruinate si am aflat ca trebuie sa ma reabilitez si pot da deabia in 2017 daca gresesc(sper sa o fac) va rog sa ma corectati!
Intrebarea mea ar fi dacxa s-au adus modificari la codul rutier in 2014 sau odata cu noul cod rutier din aceasta luna care mi-ar oferii dreptul sa dau de permis sau daca exista alte portite legale
Multumesc
Buna ziua ! Va rog frumos sa imi dati și mie un răspuns la cele 2 intrebari
a) am fost condamnat pentru refuz probe biologice de sânge cu 10 luni de suspendare și 2 ani de supraveghere și 2 luni de munca in folosul comunității. A-si vrea sa aflu dupa cat timp pot obține permisul de conducere dupa cele 10 luni de suspendare? sau dupa cei 2 ani de supraveghere?? Astept un raspuns Mulțumesc!!
Vasileprica, utilizator
Fix dupa un an de cand primesti hotarirea definitiva.
Buna ziua am si eu o intrebare am un dosear penal si am 4 ani cu suspendare de fapt mai am 2 ani si ceva imi puteti spune va rog daca am voie sa dau de permis