Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de colaborare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de colaborare

buna ziua,
Eu lucrez in domeniel alimentar , ca inginer, de curand am gasit sa lucrez cu contract de colaborare la o alta firma care doreste realizarea unor teste de produs nou cu un tehnolog, pt ca nu au unul. Intrebarea mea este : daca eu la actualul loc de munca am contract de confidentialitate, cum pot sa fac sa lucrez si in alta parte, sau parti ,pe tehnologie, sau acte haccp de ex, fara sa existe conflicte, si ce sa urmaresc in contract, deasemenea daca trebuia sa platesc apoi ceva contributii, sau stiu si eu, sau daca e mai rentabil un contract pe perioada determinata cu 16 ore pe luna.
Va multumesc
inteleg de unde este problema, insa ma puteti lamuri , mai pe romaneste, daca in acest caz pot desfasuta acesta activitate la altcineva? ca de dezvalui e clar ca nu voi face, o data ce exista un contract
In opinia mea, puteti sa desfasurati aceasta activitate in raport cu orice alta entitate juridica.
Cornel Vasile, Consilier juridic