Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua. In urma decesului mamei noastre trebuie sa facem succesiunea după dansa ca si după tata pentru ca nu am facut la timp. Domiciliul lor a fost in provincie. Daca amândoi fratii suntem in Bucuresti,amândoi pensionari,se poate dezbate succesiunea aici ? Unde este mai avantajos la notar sau judecătorie ?
Mulțumesc.
Trebuie dezbatuta succesiunea la locul de domiciliu al celui din urma decedat. Daca va intelegeti cum sa gestionati mostenirea, mai simpla este dezbaterea prin notariat.Este mai scurta ca durata si in final si mai ieftina in ce priveste costul.