Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Autorizatie arme
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Autorizatie arme

Buna ziua,

Daca vreau sa plec in Turcia cu o arma de vanatoare ce documente imi sunt necesare? Mentionez ca am o invitatie de la organizatorul vanatoarei. Stiu ca dupa ce primesc documentele necesare o sa obtin de la Politie autorizatia de scoatere temporara a armelor.

Va multumesc.

O zi buna.
Luni o sa ma duc la ambasada si va tin la curent.

Va multumesc
Pentru putin, nu ati aflat mare lucru :)
Succes.