Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis retinut pt alcool
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis retinut pt alcool

salut.am si eu o problema.pe data de 12.03.09 am fost oprit de politie,miau pus fiola si a iesit 0,45 in aer...iara la sange 0,95 si 0,80.Din c mam interesat si eu am inteles k as avea sanse cu o recalculare a alcoolemiei dar am facut trei luni si nik,nici un semn.si culmea k atunci knd miau luat permisul nu miau dat decat o dovada fara drept de circulatie atat nici proces verbal nik....nush c sa fac.am fost la sediu politiei unde am fost prins si imi tot zic sa astept sa astept k primesc prin posta nush c ;))....ore cat trebuie sa ast???va rog frumos lamuritima si pe mine...
pana ajunge dosarul in instanta de judecata mai dureaza 4-5 luni.
O sa va condamne cu suspendare.
Succes
Nu vi s-a intocmit proces verbal de contraventie intrucat fapta dvs este cercetata ca infractiune si vi s-a intocmit dosar penal. Ati solicitat totusi recalcularea ca nu am inteles exact ?

Av. Adrian Posdarie
buna ziua ,
in urma probelor de singe s/a dovedit faptul ca nu este conraventie este infractiune astfel politia a sesizat parchetul pentru infractiunea de conducere in stare e ebrietate si veti fi solcitat de un procuror pentru declaratie unde puteti cere in aparare orice proba inclusiv recalcularea ,dar ....in final veti fi trimis in instanta si solutia ceva luni cu suspendare .