avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decizie de impunere cass 5,5%
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decizie de impunere cass 5,5%

Buna ziua!

Fiscul nu a emis decizia de impunere pentru cass 5,5% pe anul 2012 si 2013, desi decizie de plati anticipate pentru cass a fost emisa ( pentru plata trimestriala a unei sume modice), dar decizia pentru regularizare nu a fost emisa. Totodata au fost emise si deciziile de impunere anuala pentru impozitul pe venit. In aceste conditii ce trebuie sa fac? La finante am fost si mi-au zis ca nu s-a elaborat softul pentru emiterea formularelor 630 si dau din umeri, totodata nici in fisa platitorului nu imi apar sume de plata aferent cass.
Cel mai recent răspuns: ContSters98997 , utilizator 12:42, 11 Februarie 2015
Asteptati sa vi se comunice decizia

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cass pentru pfa hmcs2004 hmcs2004 Am un PFA pentru activitati economice Am depus pentru anul 2013, Declaratia 200 si pentru acest an, Declaratia 220 Fiscul a trimis decizie de impunere doar ... (vezi toată discuția)
Cass pfa pentru semestrul ii 2012 imamco imamco Buna ziua, Nu am primit nici pina in acest moment Decizia finala pentru CASS corespunzator semestrul II 2012! Doresc sa stiu daca este o situatie generala si ... (vezi toată discuția)
Ajutor simulare la concret al calcului taxelor la stat pentru pfa (fara tva / servicii web) an 2012-2013 romeot27 romeot27 Buna, Am un PFA deschis in luna 10.2012. Au trecut 6 luni de atunci si am facturi emise in valoare de 14000 RON. Nu sunt angajat in alta parte, deci sunt ... (vezi toată discuția)