Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decizie de impunere cass 5,5%
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decizie de impunere cass 5,5%

Buna ziua!

Fiscul nu a emis decizia de impunere pentru cass 5,5% pe anul 2012 si 2013, desi decizie de plati anticipate pentru cass a fost emisa ( pentru plata trimestriala a unei sume modice), dar decizia pentru regularizare nu a fost emisa. Totodata au fost emise si deciziile de impunere anuala pentru impozitul pe venit. In aceste conditii ce trebuie sa fac? La finante am fost si mi-au zis ca nu s-a elaborat softul pentru emiterea formularelor 630 si dau din umeri, totodata nici in fisa platitorului nu imi apar sume de plata aferent cass.
Asteptati sa vi se comunice decizia