avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere de recuzare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere de recuzare

Va rog sa-mi comunicati cum se timbreaza cererea de recuzare
Trebuie si timbru in afara de taxa de timbru
Cel mai recent răspuns: raicuraisa1 , utilizator 16:20, 11 Februarie 2015
instanta va trimite o comunicare in care va spune daca este netrimbrata.. suficient :)
Instanta a respins recuzarea ca netimbrata, desi eu am timbrat cu 100 Ron asa cum mi-a comunicat judecatorul in sedinta.Am depus si chitanta la cererea de recuzare.
Pot sa mai fac ceva?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de timbru- cerere de reexaminare- nelamurire vrica vrica Am depus o cerere de reexaminare taxa de timbru Dupa ce am depus-o am achitat taxa de timbru Solutia este urmatoarea Respinge ca neîntemeiata cererea de ... (vezi toată discuția)
Instanta a pronuntat solutia fara sa fie solutionata cererea de recuzare aidu aidu Instanta a incalcat prev. art.49 alin.(2) C.pr.civ, intrucat pronunţarea soluţiei în cauză nu putea avea loc decât după soluţionarea cererii de ... (vezi toată discuția)
Anulare actiune ca netimbrata - un sfat va rog. cum sa procedez ? Krissia . Krissia . A.Am depus 2 contestatii la executare efectuate de acelasi executor judecatoresc, dosarele fiind diferite, si pentru care nu a fost respectata procedura ... (vezi toată discuția)