Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Plata impozit dividente
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Plata impozit dividente

Buna ziua,

Am o intrebare:
detin o firma care pana acum 3 saptamai a avut sediul in sectorul 2 Bucuresti, acum sediul este in sectorul 3
si vrea sa platesc impozitul pe dividente pe anul 2008, catre ce trezorerie platesc sector 2 pana unde am activat acum 2 saptamani sau sector 3?
Parerea mea ca la Sectorul 3
Daca ati declarat mai demult datoria , cind inca erati la sect.2, atunci dosarul fiscal, cu datorie cu tot ,s-a mutat la sector 3. Daca declarati acum ,declarati la sector 3 si tot acolo va fi si plata .
Dupa trei saptamani sigur nu s-a transferat dosarul fiscal asa ca, verificati mai intai la sectorul 3 si apoi faceti plata.
Buna ziua,
La sectorul 2 nu va maiaccepta nici o plata, toate obligatiile trebuie declarate si platite la sectorul 3. Dar este bine, asa cum au spus colegii mei , sa verificati transferul si apoi sa achitati