Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Acuzatie furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Acuzatie furt

acum o luna am demisionat de la locul de munca.....nu am mers in preaviz si mi s-a spus ca se desface contractul de munca disciplinar pentru absente nemotivate....am fost la comisia de cercetare.....si cand mi-am prezentat apararea fostul angajator mi-a zis ca are declaratii notariale ale unor persoane cum ca eu am furat in perioada cand am fost angajat....si ca voi plati pentru asta...

mentionez ca am facut sesizare cu ceva timp inainte la itm....si acestia au amendat firma respectiva....

intrebarea e ce risc si ce pot face???

va multumesc
Intai sa va faca plangere penala pentru furt si abia atunci sa incepeti sa va faceti probleme. Declaratiile notariale nu au nici o valoare.
multumesc din suflet.m-am linistit....ca nu am bani de umblat prin tribunale...
In prima faza o sa umblati pe la politie si parchet daca va face plangere penala si nu va spun ca sa va nelinistesc.