Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratia 205
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratia 205

Inca nu m-am lamurit daca declaratia 205 se mai depune in 2015 pentru anul 2014 pentru veniturile din salarii. Avand in vedere ca informatiile din 205 sunt detaliate pe CNP in 112 incepand din ianuarie 2014 banuiesc ca nu s-ar mai depune pt imp pe salarii, ci doar pt alte impozit cum ar fi cel pe dividende. INSA in D205 apare in continuare capitolul de "venituri din salarii" (!!!). si am colegi care au transmis declaratia si li s-a validat fara erori/avertizari.
Multumesc.
Da, se depune si in acest an in aceleasi conditii.