avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... informatii necesare sa deschid un atelier de confectii ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

informatii necesare sa deschid un atelier de confectii de decoratiuni textile

Doresc sa deschid un mic atelier de confectii de decoratiuni textile, mai exact perne decorative, textile de bucatarie facute din materiale imprimate.
De ce fel de autorizatii am nevoie si daca este posibil sa accesez si fonduri nerambursabile?
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 13:51, 15 Februarie 2015
Puteti infiinta SRL,SRL-D,PFA, I.I in functie de locatia dvs, in mediu rural sau urban, aceasta activitate poate fi finantata prin programe nationale.
Pentru confectionarea textilelor, am nevoie de atestat de croitor?
Daca va constituiti ca si SRL,SRL-D, nu aveti nevoie de atestat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lnfiintare firma decoratiuni - fonduri europene sweety00 sweety00 as dori sa-mi infiintez un pfa...sau o firma.nu stiu exact categoria din care face parte,dar in domeniul decoratiunilor pentru evenimente(decor sali,flori si ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene nicu_maryia nicu_maryia Buna ziua.As dori sa stiu si eu daca pot obtine un imprumut de la fondurile europene pentru o firma individuala ? (vezi toată discuția)
Fonduri europene comert cu imbracaminte si creatie vestimentara simona080 simona080 buna ziua as dori sa deschid o societate comerciala care sa aiba ca obiect de activitate comertul cu imbracaminte(rochii de zi de seara, costume si accesorii) ... (vezi toată discuția)