Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... informatii necesare sa deschid un atelier de confectii ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

informatii necesare sa deschid un atelier de confectii de decoratiuni textile

Doresc sa deschid un mic atelier de confectii de decoratiuni textile, mai exact perne decorative, textile de bucatarie facute din materiale imprimate.
De ce fel de autorizatii am nevoie si daca este posibil sa accesez si fonduri nerambursabile?
Puteti infiinta SRL,SRL-D,PFA, I.I in functie de locatia dvs, in mediu rural sau urban, aceasta activitate poate fi finantata prin programe nationale.
Pentru confectionarea textilelor, am nevoie de atestat de croitor?
Daca va constituiti ca si SRL,SRL-D, nu aveti nevoie de atestat.