Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

In data de 26 01 2015, am depus cerere la casa de pensii, pentru trecerea de la pensie de invaliditate la pensie la limita de virsta, Peste cit timp ar trebui sa primesc decizia de pensionare?
Potrivit legii decizia se emite in termen de 45 de zile.
Din anumite motive acest tremen este depasit.
Important este fatul ca daca pensia de limita de varsta este mai mare decat cea de invaliditate,veti primi direrentele de la data indeplinirii conditiilor de trecere la limita de varsta.