Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am 43.79733 puncte totale si punctaj mediu de 1.27656 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am 43.79733 puncte totale si punctaj mediu de 1.27656 si 22500 ...

Am 43.79733 puncte totale si punctaj mediu de 1.27656 si 22500 lei pensia pe luna. Daca primesc indicele de corectie cind am depus cererea pentru pensia de limita de virsta adica 29 09 2011 si in 18 01 2012 am primit decizia de pensionare atunci citi lei voi primi pe luna in plus si de cind timp din urma. Va multumesc anticipat.
Bibi29, utilizator
Cand v-ati deschis prima data drepturile la pensie ?
La ce fel de pensie ?
Cand ati trecut la limita de varsta ?
In 29 09 2011 a urmat examinarea dosarului cu numar de inregistrare 65832 din 29 09 2011 iar din 18 01 2012 prin decizia nr. 211101 am primit acordarea pensiei pentru limita de virsta. Punctaj mediu anual 1.27565 si puncte total realizate de 42.79733. In1998 am fost pensionat pe caz de invaliditate pina cind m-am pensionat de drept. .Cit va fi indicele de corectie si de cind va fi data valoarea lui in bani. Va multumesc mult anticipat.
Am 15 ani de perioada asimilata adica pensionat in1998 pe caz de boala pin in 2011 cind am depus cerere de pensionare in 29 09 2011 pentru limita de virsta iar in 18 ianuarie 2012 am primit cererea pe pensionare pe limita de virsta. In decizie nu apare nici un punct care ar trebui sa fie de 0,25 puncte pe an. Indicele de corectie care ar fi valoarea in bani si cit ar trebui sa primesc? Ce ma sfatuiti sa fac? Va multumesc anticipat.
Când a fost pusă în plată decizia de trecere la limită de vârstă ? Găsiți mențiunea in prima parte a deciziei.Plata drepturilor se va face începând cu......
Data punerii in plata a fost pe 29 09 2011.
Doresc sastiu de citi lei primesc pentru indicele de corectie si de de cind care va fi suma. In alta ordine daca pot primi puncte pentru periosde asimilate adica 15 ani si cite puncte ar fi vorba si ce trrbuie sa fac. Vs multumesc anticipat.
Bibi29, utilizator