Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

sunt angajata la o firma de confectii care din trei in trei luni isi schimba numele iar pe noi ne angajeaza din nou din trei in trei luni pe firma noua. vreau sa stiu daca pe noi angajatii ne afecteaza cu ceva aceasta lucru la cartea de munca
NU va afecteaza, vechimea va curge.
Potrivit art.16 alin.4 C.mun., munca prestata in baza unui contract individual de munca constituie vechime in munca.

Asadar, incheierea oricarui tip de c.i.m. va confera vechime in munca pentru perioada lucrata.