avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

sunt angajata la o firma de confectii care din trei in trei luni isi schimba numele iar pe noi ne angajeaza din nou din trei in trei luni pe firma noua. vreau sa stiu daca pe noi angajatii ne afecteaza cu ceva aceasta lucru la cartea de munca
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:51, 16 Februarie 2015
NU va afecteaza, vechimea va curge.
Potrivit art.16 alin.4 C.mun., munca prestata in baza unui contract individual de munca constituie vechime in munca.

Asadar, incheierea oricarui tip de c.i.m. va confera vechime in munca pentru perioada lucrata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor vechime roxxzzy roxxzzy Lucrez in invatamant ca personal didactic auxiliar. La data de 01.04.2015 am o vechime în muncă de 14 ani. Din 01.05.2014 si pana in 01.11.2015 sunt angajata ... (vezi toată discuția)
Vechime in munca. Krol Krol Am lucrati 30 de ani in total. Primi 14 am fost angajat u carte de munca si contract de munca la mai multe insitutiii.Urmatoarii 16 ani am fost P.F.A. si am ... (vezi toată discuția)
Se iau in calcul la vechimea in munca sau nu ? oanaportar oanaportar Buna ziua ! In urma unui concurs, unitatea noastra urmeaza sa angajeze cu contract individual de munca o persoana fizica. Insa, din analiza Cartii de ... (vezi toată discuția)