Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie cu art 55 in timpul concediului medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie cu art 55 in timpul concediului medical

Buna ziua,
ma aflu intr-o situatie in care nu stiu cum sa procedez si cui trebuie sa ma adresez .In data de 01.02 .15 am semnat demisia cu art 55 cu intrare in vigoare cu data de 15.02.15.In aceasta perioada m-am inbolnavit si am intrat in concediu medical in data de 09.02.15.Astazi, 16.02.15 angajatorul mi-a inaintat decizia de incetare a contractului de munca chiar daca eu beneficiez de cm pana in 19.02.15.Mentionez ca angajatorul nu vrea sa semneze cm-ul.
Cui trebuie sa ma adresez si ce pot face in aceasta situatie?

Multumesc
Numai instantei de judecata va puteti adresa, intrucat angajatorul a emis decizia de incetare a c.i.m.