Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Produs software ca obiect al actului notarial
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Produs software ca obiect al actului notarial

Intrebarea mea este:
Poate un produs software ( de exemplu o aplicatie ) sa faca obiectul unui act notarial? Poate un notar sa declare autentic X program software?
Nu ma refer aici la vanzare-cumparare, cand banuiesc ca n-ar fi o problema din moment ce e vorba doar de atestarea intelegerii intre parti...

Cum poate notarul sa inteleaga despre ce este vorba, el nefiind specialist?

cred ca faceti confuzia intre autentificare si protejare. depinde ce vreti. notarul nu trebuie sa se priceapa, el doar autentifica o tranzactie daca ii cereti acest lucru