Forum Discuţii juridice Executare silită am o sentinta judecatoreasca si trebuie actualizata ...
Discuție deschisă în Executare silită

am o sentinta judecatoreasca si trebuie actualizata suma cu indicele de inflatie

am castigat impotriva unei societati de asigurare o despagubire de 16011 lei cu actualizare sumei cu indicele de inflatie,am duso la executor dar mi au fost virati banii mei decat suma de 16011 lei iar ce urma sa fie actualizat nu mi a virat,cum sa procedez,va rog sfatuti ma
Organul de executare trebuie să facă actualizarea sumei cu indicele inflației, conform datelor comunicate de Institutul National de Statistica. Cereți să faca acest lucru si să continue executarea silită până la recuperarea integrală a actualizărilor.