Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Masuri impotriva unui inspector de politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Masuri impotriva unui inspector de politie

Am facut la parchet o plangere penala.
Parchetul a trimis plangerea la politie pentru cercetare prealabila. De 6 luni inspectorul de politie nu a intreprins ninic.Ce masura pot lua impotriva lui?
Multumesc pt. raspuns.Nu cred ca poate fi vorba de expertiza judiciara in specializare cadastru.Asa cum am aratat cei 2 vecini ai mamei mele (est, vest) se invecineaza intre ei, pe titlurile lor de proprietate nu apare mama mea.O simpla deplasare la fata locului , cu cele trei titluri de proprietate ar fi drmonstrat adevarul celor spuse de mine, mai ales ca nu exista nici proces-verbal de punere in posesie, iar daca era vorba de plata unei expertize putea sa-mi solicite acest lucru.De la perchet primesc acelasi raspuns, ca a fost inaintat la politie pr. cercetarile prealabile.
Cu stima,