Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contabilitate pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contabilitate pfa

Daca tin contabilitatea in partida simpla cu ajutorul unui program pe calculator SAGA mai am nevoie de Registrul de incasari si plati vizat de Finante?
Da. Faceti inregistrarile lunare in programul pe care-l utilizati, la sfarsit de luna listati si in RJIP treceti doar totalul fiecarei luni. Paginile listate le indosariati in dosarul cu toate documentele pfa-ului.