Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... CNP gresit pe diploma de BAC
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

CNP gresit pe diploma de BAC

Am observat ca, CNP ul meu este gresit pe diploma de BAC nu si pe suplimentul de diploma intre timp am absolvit o facultate momentan urmez cursurile unui master va intreb cum sa procedez? Am luat legatura cu secretara care a eliberat diploma, raspunsul secretarei a fost asa ,*daca nu a observat nimeni pana acum termina studiile asa, eu nu stiu cum sa va ajut si ce sa fac nu am fost in situatia asta,*
ileana4, utilizator
Buna ziua!

Va sfatuiesc sa va adresati liceului care a emis acea diploma de BAC.

Cu stima.
In regulamentul privind actele de studii de pe site-ul edu.ro scrie ca in aceste cazuri (cand actul de studii a fost completat gresit) se face o cerere de eliberare duplicat de la unitatea emitenta la care se ataseaza niste documente/acte.
Gasiti informatiile la pag. 9, Cap. IV - Intocmirea si eliberarea duplicatelor actelor de studii.
[ link extern ]
Multumesc!