Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Buna ziua
As avea nevoie de ajutorul d-voastra
Am o fiica casatorita,plecata in strainatate....care vrea sa divorteze,,avand probleme cu fostul ei sot..,inclunsiv a trebuit sa si schimbe locul de munca dintr-o tara in alta tara ..fiind amenintata si batuta tot timpul.
Intrebarea ar fii ,,daca ar putea divorta ,,cu acordul ambelor parti ,,dar sa nu mai vina acasa..ce modalitati exista si ce poate sa faca sa rezolve problema?
Va multumes si astept raspuns
"Acordul" presupune ca si celalalt soț sa fie de-acord. Fiica Dvs poate sa faca o procura specială prin care cel astfel împuternicit o reprezintă in toate aceste demersuri.