avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore suplimentare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore suplimentare

Buna ziua,

lucrez la o firma in cadrul careia am prestat ore suplimentare. La acest moment,mi s-a acordat zile libere in contul orelor prestate. Intrebarea mea este: cum figurez in pontaj (liber sau prezent) si daca acestea se vor plati ?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:06, 25 Februarie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Sunt zile libere platite .
Cristina_Gabriela1969 a scris:

.... Intrebarea mea este: cum figurez in pontaj (liber sau prezent) si daca acestea se vor plati ?

Multumesc.


Veti figura prezenta si vi se vor plati normal zilele respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Compensare cu ore libere Buna ziua. In cazul compensarii orelor suplimentare cu ore libere platite, angajatorul nu ar trebui sa acorde cate un bon de masa pentru fiecare 8 ore ... (vezi toată discuția)
Codul muncii - art. 122. [compensarea muncii suplimentare prin ore libere platite] anamariadragomir anamariadragomir Buna ziua, nu imi este clar din acest articol , in caz ca lucrez suplimentar sambata 8h , mi se va acorda o zi libera cu plata si plata pentru cele 8h ... (vezi toată discuția)
Concediere abuziva? CNL CNL Buna, tocmai am aflat astazi ca sunt concediata pe motiv ca s-a desfiintat postul. E destul de clara legea in sensul asta si nu prea mai am ce face. S-au ... (vezi toată discuția)