Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Comodat si contract de vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Comodat si contract de vanzare-cumparare

Problema se pune in felul urmator : un prieten a cumparat o masina in august 2014. Masina i-a fost predata de un intermediar, care a avut o legalizare de semnatura de la notar. Pe langa contractul de vanzare cumparare, au mai facut si un contract de comodat pe 5 ani. Actele masinii au ramas pe numele titularului cu care acestia nu au interactionat. Intrebare : peste 5 ani masina trebuie restituita proprietarului de drept, ea ramanand in proprietatea acestuia, desi s-a facut contract de vanzare -cumparare intre acesta si cumparator?
Apready, utilizator
@avill :flowersblue:
Multumesc pt. aprecieri, venind din partea unei profesioniste inseamna mult pt. mine!
Doar ca evit sa va raspund si sa va arat unde gresiti, pt. ca gresiti si gresiti cand imi raspundeti fiind intr-o stare de surescitare si gresiti mai ales cand imi raspundeti fara sa-mi fi citit macar postarea
Practic nu-mi raspundeti, vreti sa va certati cu mine si nu inteleg motivul :((
Incercati, cel putin in relatia cu mine, sa va folositi de argumente si nu de amenintari :)
P.S. Daca insistati sa aveti dreptate, va rog sa folositi mesageria privata, dar nu va garantez un raspuns!
Cu stima,
DlGoe, utilizator