avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... am hot jud pentr. un teren intravilan1300m similar au ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

am hot jud pentr. un teren intravilan1300m similar au facut 2 oferte

CU HOT JUD PTR.1300M/2010 PTR UN TEREN INTRAVILAN SIMILAR ( AL MEU ERA IN CENTRUL LOCALITATI )LA DISPOZITIA COMISIEI LOCALE ,#-oCONSILIUL LOCAL MI-AU ACORDAT UN TEREN AU PROPUS SA-L SCOATA DIN DOM. PUB. DAR NU S-A FINALIZAT CACI PREFECTURA A DAT ACTELE INAPOI LA PRIMARIE CA NU ESTE LEGAL MI-AU FACUT DOUA OFERTE IN 2012,IN 2014 DAR NU-MI C0NVINE II POT DA IN JUDECATA LA l165/2013 SA IAU TERENUL MEU CARE LA-U FACUT DOMENIUL PUBLIC IN 2001 SI AU SAPAT UN PUT DE MARE ADINCIME DAR NU ARE APA POTABILA SAU ALT TEREN DIN DOMENIUL PUBLIC ( EI NU MAI AU LOCURI BUNE ACUM S-AU DAT) CE POT FACE SA IAU UN TEREN BUN CA AL MEU
Cel mai recent răspuns: albertino11111 , utilizator 21:54, 2 Martie 2015
albertino11111 a scris:

CU HOT JUD PTR.1300M/2010 PTR UN TEREN INTRAVILAN SIMILAR ( AL MEU ERA IN CENTRUL LOCALITATI )LA DISPOZITIA COMISIEI LOCALE ,#-oCONSILIUL LOCAL MI-AU ACORDAT UN TEREN AU PROPUS SA-L SCOATA DIN DOM. PUB. DAR NU S-A FINALIZAT CACI PREFECTURA A DAT ACTELE INAPOI LA PRIMARIE CA NU ESTE LEGAL MI-AU FACUT DOUA OFERTE IN 2012,IN 2014 DAR NU-MI C0NVINE II POT DA IN JUDECATA LA l165/2013 SA IAU TERENUL MEU CARE LA-U FACUT DOMENIUL PUBLIC IN 2001 SI AU SAPAT UN PUT DE MARE ADINCIME DAR NU ARE APA POTABILA SAU ALT TEREN DIN DOMENIUL PUBLIC ( EI NU MAI AU LOCURI BUNE ACUM S-AU DAT) CE POT FACE SA IAU UN TEREN BUN CA AL MEU


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducte publice pe teren proprietate privata damae damae situatie se prezinta in felul urmator:am cumparat un teren care e traversat de 2 tevi pe lungime si nu pot construi deoarece cheltuieleile pentru deviat tevile ... (vezi toată discuția)
Plangere penala pentru primarii care nu respecta legea 18/1991,,legea 247/2005 emiliana emiliana 1. Daca un primar a recunoscut dreptul la proprietate dupa legea 18, legea1, legea 10, legea 247/2005, dar nu elibereaza tiltlul definitiv, se poate face ... (vezi toată discuția)
Ajutorrecent am cumparat un teren (intravilan) ... DURICA1987 DURICA1987 Am o situatie foarte ciudata:Recent am cumparat un teren (intravilan) si am construit o casa (totul legal),in schimb nu avem apa trasa .Casa de afla la strada ... (vezi toată discuția)