Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contract de colaborare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contract de colaborare

buna ziua,
am firma i.f ,magazin mixt,comert,daca in relatiile de colaborare cu firmele de la care ma aprovizionez pot sa cer comision in functie de rulaj lunaan,
Nu exista o obligatie in acest sens. Din practica relatiilor comerciale, anumiti furnizori aplica diferite facilitati, cum ar fi: preturi preferentiale, conditii de plata mai facile, diverse promotii, etc.Toate acestea sunt conditionate de anumite volume de achizitie.
multumesc