Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suspendare proces civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suspendare proces civil

Poate instanta de judecata sa suspende procesul in temeiul art. 411 (2) C.proc.civ., pe motiv ca nu ai depus obiectivele unei expertize, desi s-a trimis cerere de judecare in lipsa?
Sunteți sigură că a fost suspendată cauza ptr motivul prevăzut de art. 411, alin. 2 cpc? Nu cumva s-a suspendat în temeiul art. 242, alin. 1 cpc (neîndeplinirea unor obligații stabilite de instanță, neîndeplinire care împiedică desfășurarea normală a procesului)?