Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Conditii infiintare SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Conditii infiintare SRL-D

Doresc sa infintez un srl-d. Activitatiile ce le urmaresc sunt: producerea de haine si bijuteri handmade, vanzarea obiectelor decorative ,tablouri si mobilier second hand, restaurarea de mobilier second hand. Desfacerea va fi printr-un magazin online si la targuri. In viitor doresc sa deschid o cafenea unde se pot vedea si achizitiona marfurile expuse anterior. As dori sa primesc un raspuns referitor la codurile caen potrivite pt aceasta activitate. A doua intrebare ar fi daca sunt eligibila pentru ajutorul financiar nerambursabil de pana la 10000 euro. Va multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Nu ai voie sa treci mai mult de 5 coduri CAEN intr-un SRL-D. Va trebui sa te hotarasti la ce activitati te rezumi.