Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca Italia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca Italia

Buna ziua,

In 1998 am semnat un contract cu postul de televiziune " Canale 5 Milano". Nu am onorat contractul, dar acum doresc sa ma duc sa lucrez acolo in baza contractului. In cazul in care voi lucra in Italia, Fiscul (ANAF) Roman, imi percepe taxe?

Mentionez ca contractul in cauza era, la data semnarii, pe durata nedeterminata.
Credeti ca acel contract mai este in vigoare, daca in 1998 nu v-ati dus sa munciti acolo?