avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca Italia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca Italia

Buna ziua,

In 1998 am semnat un contract cu postul de televiziune " Canale 5 Milano". Nu am onorat contractul, dar acum doresc sa ma duc sa lucrez acolo in baza contractului. In cazul in care voi lucra in Italia, Fiscul (ANAF) Roman, imi percepe taxe?

Mentionez ca contractul in cauza era, la data semnarii, pe durata nedeterminata.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:51, 4 Martie 2015
Credeti ca acel contract mai este in vigoare, daca in 1998 nu v-ati dus sa munciti acolo?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce sa fac dupa expirarea contractului de munca pe durata determinata? ciric luminita ciric luminita buna ziua, de la 1aprilie 2010 imi expira contractul de munca pe durata determinata ,desi am vorbit din timp cu directorul general sa pot ramane in continuare ... (vezi toată discuția)
Facturare riverse charge dody dody Buna seara forum! Ma aflu aici, in speranta ca cineva imi va putea da o mana de ajutor vizavi de o facturare externa. In putine cuvinte. ... (vezi toată discuția)
S.c. in prestari servicii intracomunitare pricopcristina pricopcristina Buna ziua. Va rog, daca poate cineva sa ma lamureasca si pe mine... O s.c. cu sediul in romania presteaza servicii in italia, contract intre persoana juridica ... (vezi toată discuția)