Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Help! Contract vanzare-cumparare sau donatie?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Help! Contract vanzare-cumparare sau donatie?

buna ziua...as vrea sa stiu care este metoda cea mai ieftina prin care pot sa ii cedez mamei mele un teren de 600 mp...contract vanzare-cumparare sau donatie? sau alta modalitate?...care sunt costurile aproximative? multumesc anticipat
Vinzare cumparare
multumesc pentru raspuns...ai idee despre cat m.ar costa actele? estimativ...
Trebuie sa va adresati unui notar,acolo vet gasi preturile minime in functie de categoria de teren,pret minim sub care nu puteti vinde.