avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1762 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

buna
unchiul meu a decedat in italia ,un var l-a inmormantat in Italia.
Acest unchi a fost nascut intr-o comuna aproape de Valenii de Munte.
Ultimul domiciliu l-a avut in Ploiesti.
Unde se poate face succesiunea?
O matusa vrea la PLOIESTI.,dar Valenii de Munte este mai aproape.
CUM e legal?
Cel mai recent răspuns: IONICA VADUVA , utilizator 09:12, 6 Martie 2015
succesiunea se dezbate la notariatul public din raza ultimului domiciliu al defunctului.
Ultima modificare: Vineri, 6 Martie 2015
Cabinet individual avocat Penes Mihaela , Avocat
multumesc
La Poiesti a avut ultimu domiciliu dar fara sa detin a vreo propietete a stat cu chirie
este vorba de domiciliu, proprietatile pot fi in mai multe locuri/judete, se va ocupa notarul , dumneavostra trebuie sa aveti documente si tot ce tine de masa succesorala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune fara a stii toti mostenitorii SebastianHorvat SebastianHorvat Buna ziua, In noiembrie 2012 a decedat singurul meu var . Dansul nu a avut frati, sotie sau copii. Parintii lui au decedat. Mama lui a avut o sora (mama ... (vezi toată discuția)
Dreptul la mostenire marius_szoke marius_szoke buna ziua,Marius din Brasov.am o scurta intrebare cu privire la un drept de mostenire.am un unchi,de fapt e frate cu bunicul meu,deci e unchiul tatalui meu ... (vezi toată discuția)
Succesiune dupa matusa defuncta Szikla Szikla Salutari As dori sa intreb cam cum ar decurge o succesiune daca matusa mea a murit acum 4 ani si mama cu inca o sora sunt \"urmasi \" ei , matusa decedata ea ... (vezi toată discuția)