Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

buna
unchiul meu a decedat in italia ,un var l-a inmormantat in Italia.
Acest unchi a fost nascut intr-o comuna aproape de Valenii de Munte.
Ultimul domiciliu l-a avut in Ploiesti.
Unde se poate face succesiunea?
O matusa vrea la PLOIESTI.,dar Valenii de Munte este mai aproape.
CUM e legal?
succesiunea se dezbate la notariatul public din raza ultimului domiciliu al defunctului.
Cabinet individual avocat Penes Mihaela , Avocat
multumesc
La Poiesti a avut ultimu domiciliu dar fara sa detin a vreo propietete a stat cu chirie
este vorba de domiciliu, proprietatile pot fi in mai multe locuri/judete, se va ocupa notarul , dumneavostra trebuie sa aveti documente si tot ce tine de masa succesorala.