avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1979 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Calculare dobanda taxa auto
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Calculare dobanda taxa auto

Buna ziua.Am si eu o nelamurire.Am primit graficul de restituire a taxei auto , taxa este de 2269 lei si 550 c.jud. , achitata in septembrie 2008 .La prima transa adica martie 2915 mi-a venit 454lei si 177 dobanda si 110 chelt.jud. iar IPC zero.Am inteles ca dobanda este 0,04 pe zi din 2008 si pana in 2015 sunt ap. 7 ani dupa cal. meu ar fii vreo 400 si ceva dobanda.Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti cat ar fii calc. la prima transa 454lei pe toti anii ca mi se pare putin 177 lei si daca e gresit ce pot face ca pe 10 baga banii. VA MULTUMESC.
Cel mai recent răspuns: DlGoe , utilizator 16:29, 8 Martie 2015
Intrati aici si cititi inclusiv comentariile
[ link extern ]
si pt. lamuriri suplimentare aici
[ link extern ]
Observatie: al doilea text, sentinta, este putin mai lung, dar cititi-l, este scris de un/o adevarat(a) profesionist(a) si de aceea este si pe intelesul nostru, al justitiabililor!
Ultima modificare: Duminică, 8 Martie 2015
DlGoe, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto 16daniela 16daniela Am primit in urma procesului de recuperare taxa auto decizia si graficul pe 5 ani. Eu am platit 2269 lei in 2008 si acum primesc transa 1= 454 lei plus dobanda ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza dobanda legala / dobanda penalizatoare in procesul civil? seldom seldom Buna ziua, Am de recuperat 40.000 euro din anul 2008 de la tatal meu care m-a dat afara din casa. Desi nu a recunoscut niciodata ca a primit acesti bani de ... (vezi toată discuția)
Dobanzi si penalitati neplata tva ancatod ancatod buna ziua functionez ca pfa din 2005, incepand cu aug 2007 am depasit plafonul de 35000 euro, dar nu m-am inregistrat ca platitor de tva, in urma unei ... (vezi toată discuția)