Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Calculare dobanda taxa auto
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Calculare dobanda taxa auto

Buna ziua.Am si eu o nelamurire.Am primit graficul de restituire a taxei auto , taxa este de 2269 lei si 550 c.jud. , achitata in septembrie 2008 .La prima transa adica martie 2915 mi-a venit 454lei si 177 dobanda si 110 chelt.jud. iar IPC zero.Am inteles ca dobanda este 0,04 pe zi din 2008 si pana in 2015 sunt ap. 7 ani dupa cal. meu ar fii vreo 400 si ceva dobanda.Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti cat ar fii calc. la prima transa 454lei pe toti anii ca mi se pare putin 177 lei si daca e gresit ce pot face ca pe 10 baga banii. VA MULTUMESC.
Intrati aici si cititi inclusiv comentariile
[ link extern ]
si pt. lamuriri suplimentare aici
[ link extern ]
Observatie: al doilea text, sentinta, este putin mai lung, dar cititi-l, este scris de un/o adevarat(a) profesionist(a) si de aceea este si pe intelesul nostru, al justitiabililor!
DlGoe, utilizator