Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... proces asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

proces asociatie

Am fost data in judecata de catre Asociatia de locatari pentru neplata intretinerii.Intre timp am achitat integral suma plus penalitatile de rigoare.O sa trebuiasca sa ma prezint la tribunal sau nu?
Asociația ar trebui să renunțe la judecată. Dacă nu, când vă vine cererea de chemare în judecată depuneți întâmpinare prin care arătați că a rămas fără obiect.
La termenul urmator va prezentati in instanta cu dovada platii debitelor indiferent ce face reprezentantul asociatiei. Asa sunteti sigura ca instanta a luat cuinostinta de faptul ca ati achitat, o sa aflati daca asoiciatia mai are si alte pretentii...