Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj dupa CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj dupa CCC

Buna ziua!! Am fost in somaj iar apoi am intrat in CCC si acum ca mi s-a terminat as dorii sa-mi reiau inapoi somajul si m-ar interesa ce acte trebuie sa iau de la ANPS pentru ami baga actele de somaj va multumesc
Ati intrat in CCC din somaj ?
Da am intrat in CCC din somaj si mi-a mai ramas cam 2 luni de somaj
In acest caz, depuneti o cerere la AJOFM de reluarea platii indemnizatiei de somaj.

Repunerea in plata, dupa suspendare, se face de la data depunerii cererii beneficiarului, dar nu mai tarziu de 30 de zile calendaristice de la data incetarii situatiei care a condus la suspendare.