Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recurs
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recurs

Va salut din nou!Se poate face recurs la un litigiu de munca in 10 zile de la comunicare..sunt 10 zile calendaristice sau lucratoare?
Va multumesc mult.
Nu se supara asa usor domnul moderator :giggle:
razvandicu a scris:

Va salut din nou!Se poate face recurs la un litigiu de munca in 10 zile de la comunicare..sunt 10 zile calendaristice sau lucratoare?

Nu sunt nici calendaristice, nici lucratoare. Sunt zile libere si nu se numara sarind peste zilele nelucratoare. :banned:

Exemplu: daca ati primit comunicarea hotararii judecatoresti ieri, 19.06.2009, ultima zi in care puteti depune recursul este 30.06.2009.

Doamnelor, moderatorul avea dreptate, chiar daca era singur si barbat! :acute:

Consilier juridic,
Gabriela Pintea