Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda Auto luata pe nedrept!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda Auto luata pe nedrept!

Buna ziua. Dupa ce am vandut masina urmand toata procedura legala , la cateva luni actualul propietar a circulat fara rovinieta iar amenda mi-a venit mie.
Intrebare: Ce pot face daca nu am contestat amenda in termen de 15 zile ?
Multumesc.
Nu mai puteti face nimic pt acea amenda.
Puteti insa sa faceti o actiune in instanta prin care sa il obligati pe actualul proprietar sa isi inmatriculeze masina pe numele sau.