Forum Discuţii diverse Discuţia la modă ...cu voia domnului...nimic nu este intamplator
Discuție deschisă în Discuţia la modă

...cu voia domnului...nimic nu este intamplator

Divinitatea a grait?.....o familie obisnuita avea trei copii de varste apropiate,cel mai mare avea 10 ani....intr-o zi mamica a plecat cu ei pe un drum pe care il facuse de sute de ori,la cumparaturi,la scoala,la serviciu.....drumul se facea pe autostrada si pe o bretea de intrare cand a oprit a venit un camion din spate care nu a mai putut sa o evite si a intrat in masina mamicii curmand viata celor trei copilasi....impresionant a fost sa vizionezi imagini cu cei trei copii surprinse de parinti,mai ales cele imporrtante cum erau zilele de nastere...ce galagie era in casa ce harmalaie...prin curte erau jucarii imprastiate...si acum..o liniste de mormant....cei doi parinti au fost consiliati de psiholog si dupa doi ani mamica s-a prezentat la medic,a facut inseminare artificiala,iar dupa 9 luni a adus pe lume TRIPLETI....copii au crescut stiu ca mai au o surioara si doi fratiori in ceruri....parintii au dat in judecata operatorul autostrazii,au infiintat o asociatie care acorda ajutor victimelor accidentelor de pe autostrada.....s-a intalnit soarta cu destinul....oare a fost o intamplare?...Cu Respect
Asa a fost sa fie.. Sunt sigura ca totul se intampla cu un scop.