Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA sediu social si punct de lucru
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA sediu social si punct de lucru

buna seara!
un PFA inregistrat in Romania poate avea punctul de lucru intr-un stat din UE? daca raspunsul este afirmativ, ce impune acest lucru din punct de vedere fiscal?
multumesc!
Da, poate avea. In primul rand ar fi recomandabil de lecturat conventia (acordul) pentru evitarea dublei impuneri incheiata intre Romania si statul din UE despre care vorbiti.