Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma cu sediul social in Romania , operatiuni de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma cu sediul social in Romania , operatiuni de comert pe teritoriul altui stat membru UE

Firma cu sediul social in Romania poate face operatiuni de comert (cumparare si vanzare marfuri) pe teritoriul altui stat membru UE sau trebuie sa deschida punct de lucru pe teritoriul acelui stat ? . Cum se inregistreaza in contabilitate ?
Incepeti prin a lectura conventia (acordul) de evitare a dublei impuneri, incheiata intre Romania si statul din UE despre care vorbiti.
Ar fi interesant de stiut despre care stat este vorba, ce fel de activitate ar fi cea ce urmeaza a se desfasura, si perioada de timp.
ContSters44758, utilizator
E vorba de Italia