Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru Spania?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru Spania?

Buna, vreau sa deschid un punct de lucru in spania, care sunt pasii?
Multumesc anticipat!
Tind sa cred ca aveti deja o firma inregistrata in Romania. Daca da, nu vad sensul inregistrarii unui punct de lucru a unei firme romanesti in alt stat al UE, dar nici nu eu trebuie sa inteleg necesitatea acestui demers. Este important sa lecturati conventia de evitare a dublei impuneri incheiata intre Romania si Spania. Actul se gaseste publicat pe pagina anaf.ro si contine detaliile care va intereseaza.
Totusi, ar fi bine sa analizati problema si din perspectiva tipului de activitate ce urmeaza a fi desfasurata pe teritoriul altui stat, etc.
atticusfortezza, utilizator