avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Clase CAEN vanzare cu amănuntul cafea, hotdogs, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Clase CAEN vanzare cu amănuntul cafea, hotdogs, diverse produse

Bună ziua!

Am nevoie de o clarificare legat de ce clase CAEN trebuie să înregistrez la ONRC, pe un nou punct de lucru.

Activități economice de vanzare cu amanuntul:
1 - Vanzare cafea, preparată la aparat special de cafea (automat)
2 - Vanzare hot-dogs și sandvișuri calde
3 - (dacă nu primesc aviz sanitar pentru 2) magazin mixt (dulciuri, băuturi răcoritoare etc.)

De asemenea, mă puteți îndruma către pașii necesari obținerii avizului sanitar veterinar? Locația punctului de lucru este în București, sector 3.

Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: mihairandrei , utilizator 10:50, 17 Martie 2015
Am omis un lucru, activitatea se va desfasura intr-un chiosc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie Dumitru R.G. Dumitru R.G. Buna ziua, va rog sa ma indrumati in urmatoare problema: 1.trebuie sa obtin autorizatie de functionare, sanitar-veterinara; 2.trebuie sa modific codul ... (vezi toată discuția)
Deschidere sediu secundar(punct de lucru) george constantin george constantin Buna ziua, Sunt detinatorul unui teren unde as dori sa amplasez un chiosc, o casuta de genul celor amplasate in zona Unirii.Sediul social al firmei este ... (vezi toată discuția)
Cod caen Maria Stet Maria Stet Buna va rog sa mă ajutați în ceea ce privește codul CAEN. Am doua puncte de lucru la aceeași adresă,binenteles în încăperi diferite. Activitatea ... (vezi toată discuția)