Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Clase CAEN vanzare cu amănuntul cafea, hotdogs, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Clase CAEN vanzare cu amănuntul cafea, hotdogs, diverse produse

Bună ziua!

Am nevoie de o clarificare legat de ce clase CAEN trebuie să înregistrez la ONRC, pe un nou punct de lucru.

Activități economice de vanzare cu amanuntul:
1 - Vanzare cafea, preparată la aparat special de cafea (automat)
2 - Vanzare hot-dogs și sandvișuri calde
3 - (dacă nu primesc aviz sanitar pentru 2) magazin mixt (dulciuri, băuturi răcoritoare etc.)

De asemenea, mă puteți îndruma către pașii necesari obținerii avizului sanitar veterinar? Locația punctului de lucru este în București, sector 3.

Mulțumesc!
Am omis un lucru, activitatea se va desfasura intr-un chiosc.