Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Lamurire plata in numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Lamurire plata in numerar

daca in registrul de casa am un sold de 1000 lei si in ziua respectiva vine un distribuitor pe care trebuie sa- lplatesc cu 500 lei iar incasarile pe casa de marcat sant de 100 lei[numerar in sertar] cum fac sa-i justific pa cei 500 lei ?ii tin ascunsi sau nu ii tin in sertarul cu bani?ii tin in buzunar?
Pai daca aveti soldul de ieri de 1000 lei-500(furnizorul platit)+100 lei incasati,dvs trebuia sa aveti in in sertarul cu bani 600 lei.Ce aveti in Registrul de casa sold este inregistrat deci nu este fals.Registrul de casa il intocmiti la sfirsitul zilei